مقالات تخصصی اپلیکیشن مقالات تخصصی اپلیکیشن .

مقالات تخصصی اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن مناسب

بعداز طراحی اپلیکیشن اخذ نظرها پست پیشین گفتم یک پست تازه و جامع تر درباره ی points، pixels و به تازگی DPs بنویسم. چندین روز طولانی شد تایپ کردن این پست و از منابع مختلفی به کار گیری کردم که درست و بی نقص باشه.

خوب بریم ببینم میخوایم در زمینه‌ی چی حرف کنیم.

تفاوت میان Pixels, Points و resolutions می تونه حتی برای طراح های زبده ای که قصد ورود به پباده سازی رابط کاربری گوشی رو دارا هستند یا این که عده ای که با کاغذ اکران و شیوه کارکرد اون آشنا نیستن حیران کننده باشه.

درین نوشته‌ی‌علمی در امر موردها بالا و کلماتی که بیشتر در پباده سازی گوشی به عمل میرن بیشتر حرف می کنیم و به چندین سوالهای دارای ربط باهاشون هم پاسخ میدیم.

چه مواقعی رو می بایست بدونم؟
وقتی که شما در باب سایز های برگه اکران و تصاویر حرف می‌کنید 6 آیتم رو بایستی بدونید که عبارت اند از:

Pixels (یک عنصر تصویر: یک تک نقطه رنگی روی کاغذ یا این که کوچکترین عنصر که ما می تونیم رو یک برگه اکران اون رو در دست گرفتن کنیم )
Screen sizes ( به اینچ=Inches می باشد)
Resolutions (یک پهنا x طول - نمونه: 1920w x 1080h)
DPI ( Dots per inch or pixels per inch )
Points (یک کمیت اندازه گیری غیروابسته از رزولوشن که بیشتر برای iOS در موردش می شنویم)
Density Independent Pixels ( یک کمیت اندازه گیری غیر وابسته از رزولوشن که بیشتر برای Android در موردش می شنویم)
از موردها بالا Screen size, pixels, resolution و DPI در خصوص خواص های فیزیکی یک برگه اکران کلام میکنه، در شرایطی‌که که points به یک سیستم خصوصیات غیر وابسته از دیوایسی که داره روی آن اجرا میشه اشاره میکنه.

نگران نباشید همچنین که به ادامه مقاله میپردازیم این مفاهیم بیشتر برای شما پر‌نور میشن.

 


برچسب: طراحی اپلیکیشن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۳۴:۳۲ توسط:حامد موضوع: نظرات (0)

معرفی شایسته ترین ابزارهای تخصصی پباده سازی Ui و Ux

معرفی شایسته ترین ابزارهای تخصصی پباده سازی Ui و Ux :

Sketch

 

اسکچ یک ابزار یا طراحی اپلیکیشن  این که پلتفرم پباده سازی وکتور بیس (بر پایه ی بردار) میباشد که به صورت تخصصی روی پباده سازی Ui و Ux فعالیت می نماید، از این رو مشخصات و ابزارهای تخصصی مختلفی را برای داشتن سود هرچه بهتر این فعالیت آماده نموده است که مثلا آن‌ها می شود به قابلیت و امکان بسیار بالای زوم، خروجی های متعدد برداری (مثل png,pdf,jpg و…) که می‌توانند به طور ۲x هم باشند و گونه های برداری مطلوب رزولوشن های متعدد و … اشاره نمود.

طراحان Ui و Ux، برای کامل شدن طرح های خویش معمولا از سه پلتفرم Omnigraffle ، Photoshop و Illustrator به کار گیری می نمایند. از Omnigraffle به خواسته پباده سازی وایر فریمینگ، فتوشاپ برای پباده سازی های بصری و از ایلستریتور برای پباده سازی لوگو و آیکن ها به کارگیری می نمایند که اسکچ کلیه این ابزارها را به صورت یکجا عده نموده، مجموع کاربردهای این سه پلتفرم را در قالب یک پلتفرم پوشش داده و برای استعمال ریلکس و سریع طراحان در دسترس آنان قرار داده میباشد.

این پلتفرم با انعطاف و سرعت بالایی که دارااست، فعالیت طراحان را برای پباده سازی موادسازنده و المان های بصری (Ui و Ux) بسیار آسوده نموده است و مثلا این المان ها می شود به دکمه ها، صفحه های، هدرها و وایرفریم ها اشاره نمود.

ولی وسیع ترین ایرادی که با این پلتفرم قادر وارد می گردد، گله مندی یوزرها ویندوز و دیگر سیستم کارداران از اسکچ میباشد، به دلیل آنکه این اپلیکیشن صرفا برای دستگاه های اپل و سیستم ادله مک سیستم عامل X 10.11 و فراتر قابل به کار گیری می‌باشد!

Marvel

marvel-@appsaz_ir

marvel

 


(مارول) به شما یاری میکند تا طرح های نخستین ایی که روی ورقه کشیده اید را به طرح های بدون نقص، کاربردی و جذابی تبدیل نمائید که منجر تحقق بی نقص و حقیقی و واقعی ایده شما بشود. از سایر قابلیت و امکان های مارول، قابلیت اجرای آزمایشی طرح ها و بهرمندی از نظرها دیگر افراد برای بهبود آن هاست.

مارول با فولدر ها psd سازگار بوده و این قابلیت و امکان را مهیا می نماید تا طراح، طرح های psd خودش را به صورت لایه گشوده و سوای تبدیل فرمت، در‌این پلتفرم آپلود و به کارگیری نماید.

از سایر مزایای به کار گیری از marvel، سرعت بالا در آزمایش طرح ها و وصال به ورژن پایانی آن هاست، به این دلیل‌که در طول آزمایش طرح ها، تغییرات تولید گردیده به صورت مداوم در بک گراند آپ تو دیت میگردند تا نیازی به بروز رسانی دستی این تغییرات و صرف دوران برای این فعالیت نباشد!

یک کدام از دیگر از مزایای استعمال از مارول، قابلیت و امکان استفاد از ترانزیشن در برنامه خردسالان ها و تغییر تحول دکمه ها یا این که صفحه ها میباشد.

 


بنابراین طراحان، دیگر برای پباده سازی های انیمیشنی و ترانزیشن ها، نیازی به ابزارهای تخصصی برنامه کودک سازی ندارند.

 


قابلیت دیگری که مارول برای طراحان و یوزرها خودش مهیا نموده است، قابلیت و امکان انتقال پوشه های Sketch به مارول و استعمال از آن‌ها در گوشه و کنار مارول میباشد.

 


POP

pop-marvel

 


این ایام خیلی از طراحان ترجیح میدهند بجای به کار گیری از کامپیوترهای دسکتاپ و لپ تاپ ها، از گوشی و یا این که تبلت برای انجام پباده سازی های خویش به کارگیری نمایند.

خبر خوب اینجاست که مارول برای این دسته از طراحان هم راه‌حل ایی اندیشیده و اپ pop را برای یوزرها اندرویدی پباده سازی و به مارکت های گوشی عرضه نموده است.

pop در به کار گیری سریع و آسوده از Marvel پیشی گرفته و شایسته ترین برنامه تلفن همراه برای پباده سازی Ui و Ux به اکانت می اید.

Pop به شما این قابلیت را میدهد تا پوشه های Psd (لایه گشوده) را در Adobe Creative Cloud آپلود و در پلتفرم Pop از آن‌ها به کار گیری نمائید. همینطور می‌توانید طرح های نخستین ایی که روی صفحه کشیده اید را به فضا Pop انتقال داده (در شکل نیاز آن‌ها‌را به هم متصل نمایید) و با به کارگیری از آنها ایده پایانی خودتان را اجرا نمایید.

نکته قابل توجهی که در پاپ وجود دارااست، اتصال این نرم‌افزار به اپ Drop Box برای اشتراک گذاری طرح ها و به کارگیری از ایده ها دیگر متخصصان و یا این که یوزرها علاقمند به Ui و Ux میباشد.

 


ناگفته نماند که در پباده سازی Ui و Ux با تبلت یا این که گوشی، هیچ مکان نگرانی ایی بابت سازش طرح و مثال پایانی شما با دیوایس های دیگر (از حیث بصری) نیست.

 

 


برچسب: طراحی اپلیکیشن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۵۱:۰۰ توسط:حامد موضوع: نظرات (0)

پباده سازی برنامه تلفن همراه

پباده سازی برنامه تلفن همراه 
پارامترهای موءثر بر پباده سازی برنامه گوشی

مایحتاج میباشد بدانید که پیش از  طراحی اپلیکیشن مبادرت برای پباده سازی برنامه گوشی، بایستی معلوم فرمایید که میخواهید پروژه خویش را برای سیستم برهان اندروید ابتدا نمائید و یااینکه مقصود از پباده سازی و ایجاد قابل انعطاف افزارهای گوشی برای سیستم استدلال ios است؟

 


برای گزینش هر مورد از این سیستم دست اندرکاران پارامترهای متعددی تاثیرگذار هست که به دنبال می‌خواهیم شمارا با چندین گزینه از آن‌ها آشنا کنیم:

 


- هزینه پباده سازی نرم‌افزار تلفن همراه: پباده سازی و ساخت‌و‌ساز برنامه برای سیستم برهان اندروید در مقایسه با سیستم ادله ios نیاز به هزینه کمتری دارااست که‌این دلیل سبب ساز شده‌است تعداد طراحان قابل انعطاف افزارهای اندروید خیلی بیشتر از طراحان و برنامه نویس ها ios باشد. یکی‌از عواملی که سبب ساز می‌گردد هزینه ایجاد اپ برای پلتفرم ios بیشتر باشد، پیچیده خیس بودن اپ نویسی قابل انعطاف افزارهای ios هست.

 


- عرضه به بازار: در کل برای عرضه نرم‌افزار ها و قابل انعطاف افزارهای ios فقط یک درگاه با تیتر «اپل استور» وجود داراست این درحالیست که برای ارائه نرم افزار های اندرویدی تعداد درگاه های بیشتر و توانمند تری وجود دارااست. علاوه بر این، عدم وجود هیچ سیرتکامل واسطه برای نشر قابل انعطاف افزارهای اندرویدی دربین موبایل ها و دستگاه های گوناگون یکی‌از دست اندرکاران بسیار مهمی میباشد که در عرضه اپ های اندرویدی تاثیرگذار است. در حالیکه شما ابدا نمی توانید به راحتی قابل انعطاف افزارهای آیفون را میان دستگاه ها جابجا نمایید و برای استعمال از آن ها مطلقاً بایستی به سراغ بازارهای مجاز بروید.

 


- ترازو کیفیت ساخت‌و‌ساز نرم‌افزار: تعدادی فیلترهای خاصی برای عرضه قابل انعطاف افزارها در بازارهای اندروید و ios وجود دارااست که معیار کیفیت قابل انعطاف افزارهای پباده سازی گردیده را گزینش می نمایند. کلاً از آنجایی که نرم‌افزار های گزینه به کارگیری در سیستم ادله ios از فیلترهای کیفی اپل استور عبور می نمایند، از کیفیت بیشتری برخوردار میباشند که عامل این زمینه، وجود ضوابط و قانون ها سختگیرانه تریست که شرکت اپل در حیث گرفته میباشد. از طرف دیگر هنگامی که شما مبادرت به پباده سازی برنامه گوشی برای اندروید می کنید، به جهت وجود متخصصان بیشتر و پرداخت مخارج کمتر، مال آخرین در طی استعمال به وسیله یوزرها از کیفیت خیر و خوبی برخوردار خواهد بود.

 

 


برچسب: طراحی اپلیکیشن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۳۵:۴۲ توسط:حامد موضوع: نظرات (0)

انواع اپلیکیشن موبایل


اشکال نرم‌افزار گوشی دارنده مختصات و خصوصیت‌های مختلفی می‌باشند و طراحی اپلیکیشن  طبق این مختصات و خصوصیت‌ها در دسته بندی‌های گوناگون تقسیم بندی می گردند. با دسته بندی و تقسیم بندی کردن موضوعی و کاربردی نرم‌افزار‌های گوشی بوسیله طراحان و بسط دهندگان، یوزرها می توانند برنامه متبوع خویش را دانلود کرده و از آن به کار گیری نمایند. به هر اکنون دانلود کردن گونه های نرم‌افزار تلفن همراه وسعت داده مصرف می‌نماید و فضای یاد تلفن همراه هوشمند را اشغال می‌نماید، براین اساس استفاده کننده پیش از دانلود بایستی از مورد آن نرم‌افزار باخبر گردد تا بداند آن اپلیکیشنی را که دقیقا نیاز داراست، دانلود نماید. برای توسعه و گسترش دهندگان نرم افزار هم بایستی مسئله و کاربرد اپ متبوع معین باشد تا طراحان کارشناس در هر موضوع را جذب نماید و مراد و تقاضای صاحب کار را به طور ظریف و صحیح برطرف نماید. در‌این نوشته‌علمی قصد داریم اشکال اپ گوشی را در دو وضعیت کلی ساختاری و تلاش آیتم چک و محاسبه در اختیار بگذاریم.

انواع اپلیکیشن موبایل

 

اشکال نرم‌افزار گوشی از دید ساختاری
همانگونه که اشاره شد، گونه های برنامه گوشی از دو حیث دسته بندی و تقسیم بندی میگردند، از لحاظ ساختاری و کوشش که در پی آن‌ها‌را از حیث ساختاری آیتم چک قرار میدهیم. برنامه‌های تلفن همراه از لحاظ ساختاری به سه دسته تقسیم بندی میشود که عبارتند از:

تلفن همراه اینترنت اپ
نیتیو تلفن همراه نرم افزار
نرم افزار تلفن همراه هیبریدی
اشکال نرم افزار تلفن همراه از حیث ساختار
اینترنت ویو -هیبرید – نیتیو
1- گوشی اینترنت برنامه
یک کدام از اشکال برنامه تلفن همراه از نگاه ساختاری، گوشی اینترنت برنامه میباشد. این نرم افزار‌ها در واقع وبسایت‌هایی می‌باشند که به طور ریسپانسیو و برخورد گرا برای گشوده شدن آن ها بوسیله مرورگر تلفن همراه پباده سازی گردیده اند. طراحان وبسایت‌ها علاوه بر ساخت سایت برای ورقه دسکتاپ و کامپیوتر، ورژن‌ای از آن را به طور ریسپانسیو یا این که عکس العمل گرا، به سیرتکامل‌ای پباده سازی می‌نمایند که برای مرورگرهای تلفن همراه‌های هوشمند و تبلت‌ها به خیر چشم شوند و سایز شیت اکران آن‌ها در بیایند. این نرم‌افزار‌ها فضایی در موبایل اشغال نمیکنند و حجمی برای دانلود از داده‌های تلفن همراه یاروهمدم نادر نمیکنند بلکه بوسیله مرورگر موبایل قابل مشاهده می‌باشند. گوشی اینترنت نرم افزار‌ها معمولا با لهجه اپ نویسی جاوا اسکریپت یا این که HTML5 نوشته میگردند و از آنجایی در خویش مرورگر گشوده میگردند، نیازی به تایپ کردن و ساخت و ساز نرم‌افزار‌های جدا برای سیستم‌های دلیل اندروید و آی وی اس و … وجود ندارد و هزینه پیاده سازی کمتری نسبت به گونه های نرم افزار گوشی به جهت اجرا در باطن خویش مرورگر دارا هستند.

 


برچسب: طراحی اپلیکیشن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۵۲:۳۱ توسط:حامد موضوع: نظرات (0)

نکات اصلی در ساخت‌و‌ساز نرم افزار تلفن همراه

نکات اصلی در ساخت‌و‌ساز نرم افزار تلفن همراه

 

چنانچه طراحی اپلیکیشن شما قصد پباده سازی برنامه گوشی را دارید، پیش از هرچیز بایستی غرض خویش را مشخص و معلوم نمائید  

1.به کارگیری سهل و سریع نرم‌افزار برای مخاطب آخرین

 

در حالتی‌که عمل با برنامه شما معمولی و ریلکس باشد، مخاطب خویش را برای مدام با خویش یار میکنید و هرگز آنان‌را از دست نخواهید بخشید. این مورد یک نکته قابل توجه در پباده سازی برنامه میباشد. به این ترتیب بهتر میباشد از یک مجموعه ماهر امداد بگیرید.

 

2.هر دو سیستم اندروید و iOS را پوشش دهید.

 

بیش تر از 90% دستگاه‌های هوشمند از این دو پلتفرم استعمال می نمایند . پس با اجرا در وارد شدن هر دو نرم‌افزار طیف عظیمی از یوزرها خویش را راضی نگه دارید.

 

3.همت بالا

 

سرعت و گسترش مداوم نرم‌افزار از نکاتی میباشد که همواره بایستی اعتنا داشته باشید. انتظار برای اجرای یک نرم افزار بدترین موردی میباشد که مخاطب با آن روبه رو می‌شود. مدام خویش را مکان یوزرها خویش قرار دهید تا تصمیمات صحت بگیرید.

 

4.امنیت

 

با وجود اینکه یوزرها برای به کارگیری از اپ، بایستی داده ها خویش را وارد نمایند، امنیت نکته بسیار واجب و حیاتی میباشد.

 

5.کارکرد آفلاین

 

طبیعی میباشد که نرم افزار‌ها برای به کارگیری، به اتصال وب متعلق می‌باشند. ولی می بایست این قابلیت را برای مخاطب آماده نمائید که به برخی از خصوصیت‌های اول و محتویات در موقعیت آفلاین نیز دست پیدا نماید.

 

6.آپ تو دیت رسانی منظم

 

برنامه خویش را با خصوصیت‌های اثبات و نو به صورت منظم آپدیت رسانی فرمائید. با این عمل به استفاده کننده شان می دهید که برای وی بها قائل میباشید و مجموع تلاشتان را می‌کنید تا اورا راضی نگه دارید.

 

7.فردی سازی

 

هر جا که میتوانید از این خصوصیت استعمال نمائید. فردی‌سازی بی‌شک برای کلیه شادی بخش و شیرین میباشد. هنگامی که استفاده کننده قصد دارااست تا از در بین چندین اپ یک کدام از را تعیین نماید، اپلیکیشنی پیروز میدان خواهد بود که که قابلیت تغییر‌و تحول در پیکربندی، فونت، رنگ و سایز را داشته باشد. به مخاطب اذن دهید تا ظواهر و کارکرد اپ را با ذوق خودش پباده سازی نماید. احساسات مثبت استفاده کننده شما‌را از رقیبتان جلو می اندازد.

 

8.تجزیه و ارزیابی

 

این خصوصیت را مطلقا مدنظر داشته باشید تا مدام حرفی برای بیان کردن داشته باشیدبا استعمال از تجزیه و ارزیابی مداوم می‌توانید با پیگیری خلق یوزرها خویش، داده ها جامع و جامعی از آن ها بدست آورید. از این نحوه می توانید هر لحظه که بخواهید واحد سنجش برد نرم افزار خویش را به حساب آوردن فرمایید و برای آینده طرح ریزی فرمائید. در‌این حالت متوجه خواهید شد که در هنگام توسعه و گسترش برنامه می بایست چه مواقعی را رعایت نمایید.

 

9.شبکه های عمومی

 

منش اشتراک‌گذاری را برای یوزرها خویش گشوده بگذارید، تا اشخاص بیشتر با شما آشنا شوند. محتوای خویش را در کانال‌های اجتماعی تکثیر دهید و بر محبوبیت خویش بیفزایید. یوزرها تجهیزات ویژه‌ و متفوتی را از شما انتظار دارا‌هستند که بایستی کل کارایی خویش را داشته باشید تا آنها را برآورده فرمائید.

 

 


برچسب: طراحی اپلیکیشن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۴۱:۰۸ توسط:حامد موضوع: نظرات (0)

زبان اپ نویسی پاینون

پایتون(python):

 

گویش اپلیکیشن نویسی پایتون یک لهجه اپ نویسی سطح بالا ،مفسر و شئ گرا میباشد
فلسفه مهم در طراحی اپلیکیشن  تولید پایتون خوانایی نرم‌افزار های مندرج ،کوتاهی و بازدهی بالا است.
و تحت عنوان دارای شهرت ترین گویش نرم افزار نویسی در عالم شناخته شده‌است.
کتابخانه های پایتون بسیار وسیع بوده و بااستفاده از پایتون میتوان هر کاری انجام اعطا کرد .

سوئیف (Swift) :

 

سو ئیف به معنای تجارت میباشد و یک گویش نرم‌افزار نویسی چندین نحوه ای برای گسترش IOS و Maغیر مجاز می باشد و کل سیستم استدلال های کمپانی اپل می‌باشد. از مثال فعالیت بردهای سوئیف میتوان به اپ Slide shara که برای IOS مندرج اشاره نمود این اپ یک مثال بارز از فعالیت خارق العاده سوئیف میباشد .

خصوصیت های گویش نرم‌افزار نویسیSwift :
 کد نویسی معمولی
 یادگیری سریع و ریلکس برای افرادی که با گویش نرم‌افزار نویسی C شئ گرا شناخت داشته باشند
 کد نویسیس برای IOS
 کد گشوده بودن

Java script:

گویش اپلیکیشن نویسی جاوا اسکریپت گویش مفسر وشئ گرا میباشد و کاربرد اساسی این گویش در تارنما و صفحه ها اینترنتی هست و برای پویا نمایی در سمت و سوی مخاطب از آن به کار گیری می‌گردد .

خصوصیت های لهجه اپ نویسی Java script:
 طراحی وب های دینامیک
 آسانی در اپلیکیشن نویسی
 ساخت‌و‌ساز کارتون های گرافیکی
 تغییر و تحول در تگ های HTML
 انجام محاسبات ریاضی

PHP:

 

 

PHP یک گویش اپلیکیشن نویسی سمت سرور برای طراحی وب سایت بوده ولی امروزه به خیال پیشرفت دیده گیری که داشته از آن برای پباده سازی نرم افزار های تلفن همراه و IOS نیز به کار گیری میگردد.

کاربرد های PHP
 ایجاد برنامه
 پردازش تصویر
 ساخت‌و‌ساز نرم افزار برای فیسبوک
 ساخت سایت تجارت الکترونیکی

HTML5:

 

لهجه اپ نویسی HTML5 پنج‌مین ورژن تکامل یافته HTML میباشد .
HTML5ضرورتا یک گویش نرم افزار نویسی برای اپ های گوشی وجود ندارد در شکل استعمال از این گویش می بایست از گویش جاوا در کنار آن به کار گرفت.

عوارض به کار گیری از HTML5برای پباده سازی نرم‌افزار گوشی:
 قابلیت و امکان کد نویسی معمولی ومنظم در آن
 پشتیبانی از فولدر های صوتی و ویدیو
 قابلیت و امکان پشتیبانی مرور گرها
 یادگیری راحت
 قابلیت پشتیبانی از گوشی

قابل ذکر میباشد که‌این لهجه ها صرفا گویش هایی نیستند که می اقتدار با آن‌ها اپلیکیشن های م.بایل نوشت البته دوستداشتنی ترین ها و پرکاربرد ترین لهجه ها میباشند اما می شود به گویش هایی زیرا Build fire.js – ruby – Perl – Rust- Sql-(objective-c) اشاره نمود.

سود گیری:
با دقت به کارگیری زیاد یوزرها ار موبایل ایجاد اپ های تلفن همراه برای بازار یابی آیتم اعتنا اشخاص زیای قرار گرفته میباشد .
در‌این نوشته‌ی علمی مهم‌ترین گویش ها برای پباده سازی نرم افزار معرفی شد که می قدرت از در میان این زبانها به طور دلخواه برای پباده سازی نرم افزار آنها را گزینش کرد ولی بهتر میباشد زبانی را گزینش کنیم که آینده نرم افزار نویسی را زیر تاثیر قرار میدهد.


برچسب: طراحی اپلیکیشن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۵۱:۰۰ توسط:حامد موضوع: نظرات (0)

10 راهی که به وسیله آن کسب و کار شما با ساخت یک اپلیکیشن اندروید، می تواند رشد کند

10 راهی که به وسیله آن کسب و کار شما با ساخت یک اپلیکیشن اندروید، می تواند رشد کند


10 راهی که بوسیله آن کسب و فعالیت شما با  طراحی اپلیکیشن  یک نرم افزار اندروید، قادر است پرورش نماید (قسمت اولیه)علی خانیدنیای اپ56 پیام
چندین روز قبل اپ های گوشی ابزاری برای شرکت های و شغل ها عظیم بود. امروزه، موسسات کوچکتر به لطف برنامه های تلفن همراه به مشتریان، بهتر سرویس ها میدهند و راندمان بسیار بیشتری را در سپرده گذاری مشاهده می نمایند.

به هر روشی که شما به آن نگاه فرمایید ، آدم ها برای اجتماعی بودن بایستی مانند یک سیم کار نمایند. هیچ کس نمیخواهد از آنچه در دنیا واقعه می افتد بی خبر و منزوی خواهد شد. حقیقت اجتماعی بودن گوشی را نمی قدرت انکار کرد. صحیح مانند مکالمه قانونی و تماس ویدیویی، شغل ها می‌توانند فروش را از روش اپ گوشی به پیش ببرند. ساخت‌و‌ساز یک اکانت کاربری رخ بوک یا این که توییتر بسیار عالی میباشد، البته صرفا کفایت نمیکند.

در سود، شما به یک اپ نیاز دارید. واهمه از ارزش بالای پباده سازی برنامه با وجود موسسات پباده سازی نرم‌افزار دیگر نیست. طراح برنامه ماهر می‌تواند عمل روزمره در کسب و عمل شما‌را در مسیر حضور در موبایل تلفن همراه قرار دهد.

با طرح ریزی صحیح و تصویری روشن از کاری که میخواهید اپ شما انجام دهد ، می‌توانید به آسانی نرم افزار خویش را مستقیماً به تارنما خویش وصل کرده و فرآیند فروش نوین خویش را آغاز فرمایید.

به آسانی با تعریف هدف ها خویش و بعد حق تقدم بندی آن ها از در آغاز استارت فرمایید. در پی بعضا تفکرات دور از شوخی از طرف شما ، می‌توانید از هر چهار نحوه مهم برای دستیابی به یک اپ کاربردی گوشی استعمال نمایید. که از این قرار می باشند:

شرکت کردن مشتری
سرویس ها و پشتیبانی
ترفیع
فروش آنلاین
بعداز اینکه معلوم شد که چه چیزی را میخواهید ، دیگر وقت دیگری نخواهد رسید تا متوجه گردید که چرا بایستی به سمت استعمال نرم‌افزار تلفن همراه جرکت فرمائید. در اینجا 10 عامل وجود داراست که کسب و عمل شما با ایجاد نرم‌افزار منحصر، سودآوری بیشتری خواهد داشت.

 

 


برچسب: طراحی اپلیکیشن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۲۰:۰۰ توسط:حامد موضوع: نظرات (0)

اپدیت اندروید 11

لیست اپدیت اندروید 11
علاوه بر طراحی اپلیکیشن اضافه شدن 117 آیتم اموجی، بیش تر از 2000 شکلک که پیش از این در اندروید وجود داشتند تغییر و تحول یافته‌اند. این تغییرات آنچنان وسیع و زیاد می‌باشند که از سال 2017 و اندروید 8 مطرح ترین تغییر تحول اموجی های گوگل محسوب می گردند. این تغییرات اولی توشه در ماه ژوئیه در روز جهانی شکلک اعلام شد. جذاب میباشد بدانید اپل نیز در‌این روز چندین اموجی تازه معرفی کرد که با‌گاز دوست داستنی شدند. می بایست روئت کرد که آیا این اموجی‌ها هم می توانند به مذاق یوزرها خوش بیایند؟

در فیلم ذیل، به 117 اموجی تماما تازه و مرتبط با سال 2020 اشاره شده‌است، مجال تماشا کردن آن را از دست ندهید:

گوگل با درنظر تصاحب کردن محبوبیت بالای دارک مود، قصد به افزودن تعداد متعددی اموجی و تغییرات بزرگ اموجی‌های قبل گرفت. برای مشاهده تغییرات بی نقص اموجی های اندروید 11 میتوانید به‌این لینک و پیوند مراجعه نمایید:

لیست تغییرات و اضافات اموجی ها اندروید 11 در سال 2020

همینطور به بعضی از اموجی‌های اضافه گردیده در اندروید ۱۱ اشاره می کنیم:

سنگ، چوب، کلبه، وانت باربری، اسکیت رولر، گربه سیاه، بوفالوی آمریکایی، ماموت، سگ آبی رنگ، خرس قطبی، مالامال، سوسک، مگس، کرم، گیاه باطن گلدان و…

در غایت با اضافه شدن قابلیت و امکان تغییر تحول رنگ پوست عظیم در اموجی‌های انسانی، به عدد عظیم 3304 اموجی می‌رسیم.

اموجی نو
ایستراگ اندروید 11
نهایی نصیب از این راهنما، به ایستراگ یا این که رمز نهفته اندروید ۱۱ تخصیص یافته میباشد. نسبتاً هر ورژن اندروید از یک ایستراگ برخوردار بوده میباشد. ایستراگ android 11 هم به محض عرضه شدن ورژن بتا آن کشف شد. احتمالا به خیال داشته باشید که در اندروید 10، بعد از اصلاح کردن کلام Q با عدد 1 و 0 به جدولی پیچیده دست پیدا می‌کردید.

البته ایستراگ اندروید یازده مانند اندروید 7 این قابلیت را به شما میدهد که مالک یک حیوان خانگی (گربه) گردیده و از آن مراقبت فرمایید! ممکن میباشد این عمل به لحاظ شما مقداری تعجب آور باشد ولی با پاره ای وقت گذراندن با حیوان خویش از آن لذت میبیرید! دیگر تعریف‌و‌تمجید بس میباشد، در حالتی که خودتان میخواهید این تجربه خیره کننده و دوست داشتنی را کسب فرمائید، راهنمای ذیل را مطالعه کرده و آنگاه فیلم آموزشی را تماشا فرمائید.

android 11 easter egg
فراگیری جستن ایستراگ اندروید 11
نخست وارد نرم افزار پیکربندی (Settings) گردید. بعد از آن به قسمت در رابطه تلفن (About Phone) در انتهای پیکربندی مراجعه‌نمایید. آن گاه روی آیتم ورژن اندروید (Android Version) کلیک نمائید. حالا روی قسمتی از شیت با مضمون (ورژن اندروید: 11 / Android Version: 11) پشت سرهم یک‌سری توشه کلیک نمائید. در حالتی‌که همگی روند را به صدق طی کرده باشید، لوگو اندروید یازده که مشابه به شماره‌گیر تلفن‌های سابق میباشد، پدیدار میگردد.

انگشت خویش را روی شماره اولی نقطه تلفن از بالا سمت راست نهاده و به آرامی آن را برخلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید. احتمالا نمی‌توانید به عدد 11 برسید. برای برد می بایست 3 توشه این فعالیت را انجام دهید تا بالاخره شماره 11 برای شما به اکران در بیاید.

بعضا از یوزرها برد خویش بعد از 3 توشه چرخاندن را گزارش کرده‌اند. در صورتی‌که پیروز نشدید گشوده هم سعی فرمایید. در صورتیکه بتوانید به عدد 11 برسید، در تحت کاغذ برای لحظاتی اموجی گربه به شما نشان داده میگردد که نماد پیروزی میباشد.

ایستراگ اندروید 11
نوبت به حفظ از گربه می رسد. گربه شما در منو در اختیار گرفتن منزل هوشمند جا خوش کرده که برای دسترسی به آن می بایست دکمه پاور (خاموش/پر‌نور) که در گوشه‌های گوشی قرار گرفته را برای مدتی نسبتا طولانی بفشارید. درین منو میتوانید به نصیب حفظ از گربه دسترسی و با گربه خویش تعامل داشته باشید.

اما در صورتیکه منو در اختیار گرفتن منزل هوشمند را دستخوش تغییرات کرده‌اید قسمت نقل شده به شما نشان داده نمی شود. به این ترتیب برای افزودن پیکربندی مرتبط با گربه بایستی در دست گرفتن‌های دیگری اضافه فرمایید. جهت افزودن این در اختیار گرفتن‌ها روی (See Other Apps) کلیک فرمائید تا ابزار مدیر قسمت حفظ از حیوان خانگی اندرویدی خویش را فعال نمایید.

در صورتیکه حوصله داشته باشید ممکن میباشد رمز و کله گربه‌های دیگر هم به تلفن همراه شما پیدا گردد. همینطور می توانید برای گربه‌های خویش نام مشخصی گزینش فرمایید.

 

 


برچسب: طراحی اپلیکیشن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۱۱:۲۷ توسط:حامد موضوع: نظرات (0)

چگونه می توانیم به یک برنامه نویس اندروید تبدیل شویم؟


درین نوشته‌علمی از محرمانه یادگرفتن های اپلیکیشن نویسی اندروید میخواهیم به‌این پرسش که به چه شکل اپلیکیشن نویس اندروید شویم پاسخ دهیم. پس با مرجع یادگرفتن اپ نویسی اندروید الکامکو یاور باشید.


در طراحی اپلیکیشن  شرایطی که در پی تبدیل شدن به یک نرم افزار نویس اندروید که با اسم گسترش دهنده اندروید یا این که دولوپر اندروید (Android developer) نیز شناخته می گردد میباشید، تلاوت این مورد ها قادر است امداد بزرگی به شما برای گردآوری داده ها دراین مورد نماید و در‌صورتی‌که می‌خواهید برای گفتگو به جایی بروید این راهنما میتواند جواب دادن به سوالهای را برای شما آسانتر نماید.

سیستم ادله آندروید گوگل (Android Operating System) در سالهای اخیر با فروش جهانی تلفن های هوشمند روبرو شده‌است و سیستم ادله iOS اپل نسبت به اندروید عقب باقیمانده میباشد. در واقعیت 81.7 درصد از تلفن های هوشمند فروخته گردیده در سال های اخیر آندروید، 17.7 درصد سیستم برهان iOS و سایر ویندوز، بلک بری و بقیه سیستم عوامل می باشند.

بدین ترتیب با دقت به میانگین حقوق و دستمزد بالا و ارتقاء تقاضا برای توسعه و گسترش دهندگان آندروید، این میتواند یک جنبش بسیار هوشمندانه باشد. زیرا با دقت بدین کلیه پرورش و همگی گیر شدن به کارگیری از سیستم دلیل اندروید به وسیله اشخاص جامعه، بازار عمل نیکی در آینده خواهد داشت. به همین ادله بران شدیم تا پند برایتان بنویسیم که در شرایطی‌که شما هم دوست دارید به یک نرم‌افزار نویس اندروید تبدیل گردید عمل را از همین حال حاضر استارت فرمایید و داده ها مایحتاج خویش را گردآوری نمائید.

راهنمای اثر گذار برای اشخاصی که میخواهند به یک اپلیکیشن نویس اندروید (بسط دهنده اندروید) تبدیل شوند:
1- نخستین تصور کنید مشاهده کنید که آیا شغل توسعه و گسترش دهنده اندروید برای شما مطلوب میباشد یا این که نه؟
در حالتی‌که از نخست آغاز فرمایید، شغل های متعددی برای تبدیل شدن به یک اپلیکیشن نویس اندروید برای انجام دادن خواهید داشت، به این ترتیب می بایست این احساس در شما ساخت‌و‌ساز گردد که 100 درصد مطمئن می‌باشید که‌این مسیر صحت برای شماست.

یک کدام از شایسته ترین راهها برای گزینش کردن این رشته، تحقیق آن حتی‌د‌ر ابتدایی ترین سطح آغاز عمل میباشد. برخی از عصر های آنلاین مقدماتی عالی برای یادگرفتن اپلیکیشن نویسی اندروید وجود داراست که هزینه بسیار یه خرده دارا‌هستند (و برخی از آن ها حتی بدون پول می باشند) که اینها می‌توانند این ایده را برای شما ساخت‌و‌ساز نمایند که آیا نرم‌افزار نویسی اندروید برای شما مطلوب میباشد یا این که نه.

خرید زمان پیشنهادی به شما :
پکیج فراگیری اپ نویسی اندروید با اندروید استودیو از صفر تا صد
از طرف دیگر، میتوانید با کسانی را دراین مورد فعالیت می نمایند، کلام نمایید و مشاهده کنید که آیا این شغل تحت عنوان مورد شغلی مطلوب میباشد یا این که نه.

2- جاوا را حافظه بگیرید (و یه خرده C ++ و SQL)
اینطوری تفکر نکنید که یادگیری جاوا یک گام کوچک برای اپ نویس اندروید شدن میباشد، در واقع برای بخش اعظمی از ما این یادگیری تماماً جهشی میباشد و فارغ از آن، شما حقیقتاً نمی توانید یک گسترش دهنده آندروید باشید چون بیشتر نرم‌افزار های اندروید با جاوا درج شده اند.

می بایست اطمینان نتایج فرمائید که به رینگ‌ها، لیستها، متغیرها و ساختارهای احاطه کافی دارید و وقتی که شما به‌این اصول اول احاطه پیدا کردید، می‌توانید به تنهایی تمرین فرمائید، که‌این دستور به طور کاملً عالی میباشد.

نکته جذاب راجع‌به یادگیری جاوا این میباشد که جاوا صرفا در اپ های اندرویدی گزینه استعمال قرار نمی گیرد، در واقع به صورت مداوم در پنج لهجه برتر اپ نویسی پرطرفدار نیر گزینه به کارگیری قرار میگیرد. بدین ترتیب ممکن میباشد دریابید که یادگیری جاوا ایده خیر میباشد.

شما همینطور بایستی به اصول C ++ هم مقداری خاطر بگیرید چون برخی از نرم افزار های اندرویدی درین نرم‌افزار تشکیل‌شده اند و همینطور بایستی با SQL برای مقر اطلاعات در اپلیکیشن های اندرویدی نیز شناخت داشته باشید.

3- هرچیزی که نیاز دارید را دانلود نمائید
کیت (Kit) تمامی چیز برای نرم افزار نویسی اندروید میباشد و برای آغاز بایستی اطمینان نتایج فرمایید که کیت بسط اپلیکیشن اندروید (SDK) و اندروید استودیو – IDE قانونی برای اندروید را بارگیری نموده اید. دانلود Android SDK از روش Android Studio به طور کاملً مجانی میباشد.

اندروید استودیو بدین مراد تاسیس شده است تا هر آنچه برای استارت و کامل شدن اپ اندروید خویش نیاز دارید را در خویش مکان دهد. این پلتفرم مشتمل بر ابزارهای خط دستور، ویرایشگر کد، مشابه ساز Android ، کامپایلر و بخش اعظمی از خصوصیت های دیگر میباشد.

از طرف دیگر ، می‌توانید SDK را فارغ از اندرویداستودیو و مستقیماً نیز اخذ نمایید، اگرچه برای استخراج داده ها از پوشه های فشرده گردیده می بایست پاره ای وقت صرف نمائید.

در SDK حاذق خواهید بود از کتابخانه های قابل انعطاف افزاری بزرگ و ابزارهایی که برای ساخت و ساز، تست و انواع زدایی اپلیکیشن های اندرویدی پباده سازی گردیده اند، به کارگیری نمائید.

 

 


برچسب: طراحی اپلیکیشن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۵۷:۵۷ توسط:حامد موضوع: نظرات (0)

نرم‌افزار نویسی ios

iOS
ios پلتفرم
زمانی وارد پلتفرم های گسترش نرم افزار گوشی میشویم، نسبتاً می توانیم از iOS تحت عنوان “غول مرحله انتها” و

طراحی اپلیکیشن حافظه کنیم. به دلیل آنکه این پلتفرم بود که توانست نرم‌افزار نویسی گوشی را به بعد از ظهر نو بیاورد و معنی جامعی از این که دستگاه های موبایلی چه‌گونه می بایست باشند را به ما انتقال اعطا کرد.

iOS یک پلتفرم مخصوص میباشد که به وسیله شرکت اپل (Apple) تشکیل شده و بصورت مخصوص روی دستگاه هایی که همین کمپانی ایجاد میکند، اجرا می‌گردد. در حین نوشته شدن این نوشته‌ی‌علمی، iOS روی iPhone، iPod، iPad، Apple Watch و Apple TV اجرا می‌شود. ولی اینجانب انتظار دارم در آینده دستگاه های بیشتری ساخته شوند که از iOS استعمال نمایند. iOS بر شالوده Darwin و Operating System X ایجاد شده است و هسته ای بسیار مشابه به Unix داراست.

نرم‌افزار نویسی ios
این پلتفرم تنی چند از فرم ورک های اصلی را با Operating System X شریک میباشد، رابط کاربری آن هم بر پایه ی Apple Cocoa UI ایجاد شده است که در نرم‌افزار های سیستم عامل X از آن به کارگیری می‌شود. اما این رابط کاربری مجدد پباده سازی شده‌است که روی دستگاه های لمسی به راحتی فعالیت نماید که به آن Cocoa Touch گفته می شود.

Apple برای گسترش دهندگان نرم افزار ها ابزار ها و کتابخانه های مختلفی را ساخت نموده است. اما برای ایجاد برنامه های اپل مسلما نباید از این ابزار ها به کارگیری نمایید، بلکه در آغاز مایحتاج میباشد یک کامپیوتر Mac داشته باشید که که Operating System X روی آن اجرا گردد تا بتوانید اپلیکیشن های خودتان را بسازید.

Android
پلتفرم android
چنانچه نخواهیم برای iOS نرم‌افزار بسازیم، پس مسلما برای اندروید (یا این که شاید هردوی آن‌ها) نرم افزار نویسی می کنیم. اندروید دومی “غول” در موضوع پلتفرم های مو جود برای اپلیکیشن نویسی گوشی میباشد. اندروید یک مقدار دیرتر وارد بازی شد، یعنی اولی توشه در سپتامبر ۲۰۰۸ معرفی شده‌است. یعنی نسبتاً یکسال بعداز iOS، ولی در حال حاضر سهم بسیار متعددی از بازار گوشی را در مشت دارااست.

در واقعیت اندروید یک سیستم برهان میباشد که دارنده وسیع ترین سهم از بازار تلفن همراه های تلفن همراه میباشد. بزرگی این سهم به اندازه ۸۰ درصد از بازار است (در مقایسه با سهم ۱۸ درصدی اپل). این عددها شاید پاره ای گول زننده باشند، زیرا بازار اندروید نصیب بندی شده‌است و مشتمل بر تلفن همراه ها و دستگاه های بسیار متعددی می‌گردد که بوسیله سازندگان متفاوت ساخته میگردند و ورژن های مختلفی از سیستم برهان اندروید را اجرا میکنند.

 


برچسب: طراحی اپلیکیشن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۳۲:۳۵ توسط:حامد موضوع: نظرات (0)